RTG, USG a OPG (CBCT) LANŠKROUN

Ambulantní hodiny:

Pondělí      7:30 – 14:30

Úterý          7:30 – 15:30

Středa        7:30 – 14:30

Čtvrtek      7:30 – 14:30

Pátek         7:30 – 14:00

V PONDĚLÍ 24.6. RTG JEN DO 11:30 (pravidelný servis)

 

Najdete nás v nové budově polikliniky, první patro.

Prosíme, k vyšetření se dostavte nejdéle 15-30 minut před skončením ambulantních hodin.

V ordinacích v budově polikliniky (na adrese Čechova 43, Lanškroun) provádíme všechna základní rentgenová (RTG) vyšetření – zpravidla skeletu a plic a srdce – dle doporučení indikujícího lékaře a vyšetření ortopantomografická (OPG), telemetrická (telerentgen) a CBCT (trojrozměrné zobrazování) dle doporučení stomatologa. Tato vyšetření nelze provést bez doporučení ošetřujícího lékaře ani za přímou úhradu. K vyšetření není třeba se objednávat.

Na 3D vyšetření (CBCT) na doporučení stomatologem je nutná předchozí telefonická domluva.

Naše pracoviště je plně digitalizované, patří k nejmodernějším ambulantním RTG nejen na okrese.

Dále zde provádíme základní i speciální vyšetření ultrazvukem (UZ, USG), např. vyšetření břicha, ledvin, měkkých tkání, štítné žlázy, cév dolních i horních končetin (tzv. Doppler). Na vyšetření ultrazvukem je nutné objednání – telefonicky případně osobně na RTG pracovišti. Termín k vyšetření je zpravidla do čtyř týdnů.

Vyšetření ultrazvukem lze ve výjimečných případech provádět i bez doporučení ošetřujícího lékaře za přímou úhradu. Forma úhrady ale nemá vliv na objednací lhůty. Při vyšetření za přímou úhrady je nezbytné zapůjčení dokumentace týkající se důvodu vyšetření.

Upozorňujeme, že z důvodu platné legislativy není možné zasílat výsledky vyšetření běžnou poštou, zaslání doporučeným dopisem do vlastních rukou (obálka „s červeným pruhem“) je zpoplatněná služba!

tel: 465320769