RTG,USG ČERVENÁ VODA

V ordinacích v budově nemocnice (Aeskulap s.r.o.) provádíme všechna základní rentgenová (RTG) vyšetření – zpravidla skeletu a plic a srdce – dle doporučení indikujícího lékaře a vyšetření ortopantomografická (OPG) a telemetrická (telerentgen) dle doporučení stomatologa. Tato vyšetření nelze provést bez doporučení ošetřujícího lékaře ani za přímou úhradu. K vyšetření není třeba se objednávat.

Na našem pracovišti jsme ukončili klasický, tzv. filmový provoz a dnes je pracoviště digitalizováno.

Dále zde provádíme základní i speciální vyšetření ultrazvukem (UZ, USG), např. vyšetření břicha, ledvin, měkkých tkání, štítné žlázy, cév dolních i horních končetin (tzv. Doppler). Na vyšetření ultrazvukem je nutné objednání – telefonicky případně osobně na RTG pracovišti. Termín k vyšetření je zpravidla do dvou týdnů.

Vyšetření ultrazvukem lze ve výjimečných případech provádět i bez doporučení ošetřujícího lékaře za přímou úhradu. Forma úhrady ale nemá vliv na objednací lhůty. Při vyšetření za přímou úhrady je nezbytné zapůjčení dokumentace týkající se důvodu vyšetření.

Upozorňujeme, že z důvodu platné legislativy není možné zasílat výsledky vyšetření běžnou poštou, zaslání doporučeným dopisem do vlastních rukou (obálka „s červeným pruhem“) je zpoplatněná služba!

tel: 465 626 105

adresa: RTG pracoviště, areál nemocnice, Červená Voda 333, 561 61

Pravidelné ambulantní hodiny v červenci a srpnu 2019:

PO 8 – 12

ÚT 8 – 12

ST 8 – 12

ČT 8 – 12

PÁ 8 – 12

Pro upřesnění možnosti vyšetření v jiné hodiny nutné telefonicky ověřit na tel.: 465 626 105

 

Ve dnech 30.9. – 4.10. je RTG pracoviště v Červené Vodě zcela mimo provoz!